Witaj! :)

Jeśli potrzebujesz pomocy w tworzeniu i konfigurowaniu "zajęć dodatkowych" dla swoich grup lub masz problem ze zrozumieniem pewnych działań w obrębie systemu dziennika (m.in. generowanie pokwitowań) - to właśnie dla Ciebie przygotowaliśmy ten poradnik!Jednak zanim zaczniemy:


  • Dla miłośników kina polecamy poradnik w formie filmu (8:30 min) - tam konfigurację zajęć dodatkowych możesz poznawać wraz z przemiłym lektorem :)


  • Jeśli jednak wolisz stabilny, ułożony krok po kroku tekst wraz z obrazami - zapraszamy do poradnika poniżej!

1. Aby w szybki sposób sprawdzić, na jakie zajęcia dodatkowe zapisane jest poszczególne dziecko, wystarczy najechać myszką w panelu na moduł DZIENNIK, a następnie wybrać opcję Dzieci:


2. Gdy w naszej grupie wyświetli się lista dzieci, klikamy w edycję wybranego dziecka:3. Po zjechaniu niżej wyświetli się nam lista wszystkich dostępnych zajęć dodatkowych wraz z tymi, na które aktualnie uczęszcza wybrane dziecko. W tym miejscu możemy zaznaczać i odznaczać zajęcia (indywidualnie każdemu dziecku), które będą później brane pod uwagę w comiesięcznych rozliczeniach.

4. Tu pojawia się pytanie - w jaki sposób wytwarzać nowe zajęcia dodatkowe oraz w jaki sposób przydzielać je do całych grup?


W celach dokładnej prezentacji dodajmy nowe zajęcia:

Wpisujemy dowolną nazwę dla naszych nowych zajęć (zalecamy podawanie opisów zrozumiałych dla rodziców, ponieważ pojawią się one na generowanych rachunkach). Następnie wpisujemy koszt uczestnictwa.


Ostatnią opcją jest wybór grupy/grup, dla których pragniemy przypisać dane zajęcia.

Co istotne - po zaznaczeniu grupy i zapisaniu ustawień, zajęcia dodatkowe zostaną przypisane do wszystkich dzieci z tej grupy.


Dlatego, jeśli np. już przy tworzeniu zajęć wiemy, że nie wszystkie dzieci będą na nie uczęszczać - najlepiej nie zaznaczać żadnej z grup.


5. Jeśli zaznaczyliśmy którąś z grup - wszystkie dzieci zostały właśnie zapisane na nowe zajęcia z JUDO.

Jeśli nie zaznaczyliśmy żadnej z grup - możemy teraz przejść w zakładkę Dzieci i zapisać na dodatkowe JUDO indywidualnie wybrane przez nas dzieci ręcznie.

W takim właśnie układzie u wszystkich dzieci z Twojej placówki (wszystkie grupy) w spisie zajęć dodatkowych pojawi się JUDO, ale nie przypisane do żadnego z nich.


6. Dzieci będą miały naliczane miesięcznie wszystkie zajęcia dodatkowe, które mają do siebie przypisane.


- Aby to sprawdzić, należy wejść w DZIENNIKU na zakładkę Wygeneruj pokwitowania:- Następnie wybieramy miesiąc i rok, dla którego chcemy wygenerować pokwitowanie:


- Po zapisaniu, nasze nowe pokwitowania automatycznie pojawią się w DZIENNIKU w zakładce Pokwitowania (żeby je ujrzeć, należy wejść w wybrany miesiąc):- Po kliknięciu znaczka edycji przy sprawdzanym przez nas dziecku, naszym oczom objawia się tabela z wszelkimi kosztami uwzględnionymi w pokwitowaniu tego dziecka po wygenerowaniu go na dany miesiąc (jak widać, JUDO nie zostało uwzględnione, ponieważ nie przypisaliśmy tych zajęć dziecku):7. A co jeśli teraz zechcielibyśmy wnieść poprawki w pokwitowanie dziecka? Załóżmy, że jednak chcemy zapisać omawiane dziecko na zajęcia z JUDO. Aby to zrobić, możemy np. dodać te zajęcia ręcznie, klikając w przycisk "dodaj" pod powyższą tabelą produktów.


Drugą, bezpieczniejszą opcją jest usunięcie wygenerowanego pokwitowania dla danego dziecka, w edycji dziecka zaznaczyć dodatkowe zajęcia z JUDO i na końcu wygenerować pokwitowanie na nowo:


Klikamy "usuń"

Przechodzimy w DZIENNIKU w zakładkę Dzieci i edytujemy dane dziecko w celu zaznaczenia dodatkowych zajęć z JUDO

I ostatecznie przechodzimy w zakładkę Wygeneruj pokwitowania, zaznaczamy poprzednio podawany miesiąc oraz rok i zapisujemy. Dzięki temu ruchowi wygenerowane pokwitowanie zostało poprawione i w tabeli widnieją dodatkowe zajęcia z JUDO :)
Mamy nadzieję, że nasz poradnik Ci się przydał :) Zachęcamy do odwiedzenia pozostałych materiałów pomocniczych!