Witaj! :)

W tym poradniku opisaliśmy dla Ciebie wszystkie najważniejsze funkcje dotyczące SMS-ów 

w aplikacji OkoRodzica.UWAGA!

Aby włączyć moduł SMS i z niego swobodnie korzystać, musisz najpierw pobrać i zainstalować aplikację „okoRodzica - SMSy” (okoSMS.apk) na swoim telefonie, w której będzie wyświetlony „klucz autoryzacyjny”. Informacje jak i gdzie to zrobić znajdują się w naszej instrukcji w punkcie 5.1. Bezpośrednie opcje wysyłania SMS-ów oraz historia korespondencji umieszczone zostały w module POCZTY:
2. Po wejściu w opcję "Wyślij SMS" otwierają się przed nami 3 kolumny: Lista adresatów, Wyślij wiadomość SMS oraz Szablony SMS:
3. Wysyłanie wiadomości jest bardzo intuicyjne - na liście adresatów zaznaczamy osobę/osoby, do których chcemy posłać informację, a następnie w pustym polu wpisujemy treść naszej wiadomości lub wybieramy jeden z przygotowanych szablonów, aby treść uzupełniła się sama.

(Oprócz szablonów startowych możemy oczywiście tworzyć swoje własne - o tym za chwilę).


Wiadomość wysyłamy do wybranych adresatów, klikając przycisk - Wyślij SMS.

Wysłane SMS-y możesz zobaczyć na swoim telefonie w „wysłanych SMS-ach” :-) Rodzice mogą na niego odpowiedzieć (jak na każdego innego SMS-a), a ewentualne odpowiedzi zobaczysz na swoim telefonie.


4. Przechodząc w opcję "Historia wysłanych SMS-ów" możemy zobaczyć wszystkie wysłane wcześniej SMS-y wraz z nr telefonu, z którego zostały one wysłane, nadawcą, treścią wiadomości oraz datą wysłania. W tym module możemy sprawdzić również aktualny status (czy SMS już został wysłany lub np. anulowany).


W ramach ciekawostki na górze modułu umieściliśmy dodatkowe informacje, takie jak ilość wysłanych SMS-ów w danym miesiącu i całym okresie, a nawet ile czasu i pieniędzy udało Ci się statystycznie zaoszczędzić dzięki aplikacji :-)


5. Od teraz w Konfiguracji Placówki widnieją dwie dodatkowe zakładki - SMS i Szablony SMS.Zakładka SMS jest bardzo ważna, ponieważ to tutaj znajduje się instrukcja instalacji aplikacji "OkoRodzica - SMSy” (okoSMS.apk) na telefony z systemem Android. Możemy znaleźć tu także regulamin korzystania z aplikacji oraz otrzymujemy swój klucz autoryzacyjny, który pozwala na sparowanie naszego telefonu z apką.6. W zakładce Szablony SMS znajdziesz 9 przygotowanych przez nas wcześniej szablonów wiadomości, z których możesz korzystać od zaraz, by przyspieszyć swoją komunikację z klientami (rodzicami) oraz pracownikami. Domyślne szablony możesz oczywiście usunąć lub zmienić ich zawartość. Aby dodać kolejne okno z szablonem, klikamy na samym dole przycisk Dodaj szablon. Natomiast, gdy wciśniemy przycisk Przywróć domyślne - usuniemy tym samym wszystkie dodane przez nas wcześniej szablony i przywrócimy domyślne.Pamiętajmy, aby po dokonaniu jakichkolwiek zmian w treści szablonów, zawsze zapisać zmiany!Mamy nadzieję, że nasz poradnik Ci się przydał :) Zachęcamy do odwiedzenia pozostałych materiałów pomocniczych!